نوشته شده در فرهنگی

⛩️معرفی شهر تین جین⛩️

🔷天津市,简称津,是中华人民共和国的直辖市、国家中心城市和中国北方最大沿海开放城市。天津位于华北平原的海河各支流交汇处,东临渤海,北依燕山;有海河在城中蜿蜒而过,跨越海河的各式桥梁形成了“一桥一景”的景致。

🔷天津因漕运而兴起,1404年12月23日正式筑城。自1860年天津开放为通商口岸后,西方多国在天津设立租界,洋务派亦在天津兴办实业,使天津成为中国北方开放的前沿和近代中国洋务运动的基地。

🔷在领风气之先的同时,天津近代工业、商业、金融业等发展迅速。由天津开始的军事、教育、司法、交通、通讯、工业等方面的近代化建设,天津成为当时中国第二大的工商业城市和北方最大的金融商贸中心。

🔷2006年3月,国务院批复的《天津市总体规划》将天津完整定位为“国际港口城市、北方经济中心、生态城市”。

🔷2007年11月,中国、新加坡两国政府选址天津共同建设中新生态城。

🔷2015年4月,中国(天津)自由贸易试验区挂牌成立,成为中国长江以北唯一的自由贸易试验区。

✔️شهر تین جین که به اختصار جین هم نامیده می شود، از شهرهای با دولت خودمختار در کشورچین است.تین جین از شهرهای کلیدی و بزرگ ترین شهر ساحلی مناطق شمالی چین است.این شهر درمحل اتصال انشعابات رودهای دشت های شمالی چین واقع شده است و از شرق رو به دریای بواهی(bohai) و از سمت شمال به کوهستان ین(yan) متصل می شود.در وسط شهر مسیرهای آبی جریان دارد.پل های چشم نوازی که در شکل ها واندازه های مختلف در بالای رودخانه ها قرار گرفته اند چشم انداز زیبایی را به وجود آورده اند.

✔️تین جین به سبب سیستم caoyun،(سیستم حمل حبوبات از طریق راه های ابی به پایتخت در زمان فئودالیسم) طلوع کرد و (yongle) سومین امپراتور سلسله (ming) در تاریخ (23-12-1404) به طور رسمی شهر را بنا کرد.از سال 1860 که تین جین بندر تجاری شد،بسیاری از کشورهای غربی امتیاز انحصاری خود را دراین شهر ثبت کردند .حزب غرب گرایان نیز تجارت و صنعت خود را در این شهر برپا کرد.این موارد باعث شد که شهر تین جین به طلایه دار شکوفایی در مناطق شمالی چین و پایگاه جنبش غرب گرایان چین کنونی تبدیل شود.

✔️همزمان با تغییر فضا در شهر،صنایع مدرن،تجارت، بانکداری و دیگر بخش ها نیز در تین جین به سرعت پیشرفت کرد.با شروع مدرن سازی ارتش،سیستم آموزشی،دادگاه ها،حمل و نقل،ارتباطات،صنعت و دیگر بخش ها، تین جین در آن زمان به دومین شهر بزرگ تجاری و صنعتی چین و بزرگترین مرکز تجاری و بازرگانی شمال کشور تبدیل شد.

✔️در مارچ 2006،دولت چین با ارائه (طرح جامع شهر تین جین)،این شهر را به عنوان شهر بندری بین المللی،مرکز اقتصادی مناطق شمالی و اکو شهر(شهری که بر اساس اصول زیست محیطی ساخته شده است) قرار داد.

✔️در نوامبر سال 2007 نیز دولت چین و سنگاپور شهر تین جین را برای ساخت اکو شهر مشترک چین و سنگاپور انتخاب کردند.

✔️در آوریل سال 2015 ،تین جین که تا آن زمان به طور آزمایشی منطقه آزاد تجاری بود،به صورت رسمی به تنها منطقه آزاد تجاری مناطق شمالی رودخانه chang jiang تبدیل شد.