نوشته شده در فرهنگی

🏯معرفی شهرهای چین

✅ این قسمت : شهر شانگهای(上海 )

🔹上海 中国第一大城市,中华人民共和国直辖市之一,中国国家中心城市,中国的经济、金融中心,繁荣的国际大都市,拥有中国大陆首个自贸区。

🔹上海拥有深厚的近代城市文化底蕴和众多历史古迹,江南的吴越传统文化与各地移民带入的多样文化相融合,形成了特有的海派文化。2010年成功举办了2010年世界博览会。

🔹上海是中国的经济、交通、科技、工业、金融、贸易、会展和航运中心。GDP总量居中国城市之首。上海港货物吞吐量和集装箱吞吐量均居世界第一,是一个良好的滨江滨海国际性港口。上海正致力于在2020年建成国际金融、航运和贸易中心。

🔹上海拥有世界各国的饮食文化、经典时尚的购物激情和浓郁商业气息。西餐汇聚世界各地30多个国家的风味,中国大陆唯一一家三星级米其林餐厅就位于外滩。

🏙️شانگهای :

💢اولین شهر بزرگ کشور چین و یکی از شهرهای جمهوری خلق چین است که مستقیما تحت نظارت دولت مرکزی است.شهر کلیدی و مرکز مهم مالی و اقتصادی این کشور است .جهان شهر پیشرفته که اولین منطقه آزاد تجاری کشور چین است.

💢شانگهای دارای فرهنگ غنی شهرنشینی مدرن و مکان های تاریخی بی شماری است.ترکیب فرهنگ سنتی وویوعه(wuyue) مربوط به منطقه جیانگ نان با فرهنگ مهاجرانی که از نقاط مختلف به این جا آمده اند،فرهنگ خاص “زندگی به سبک شانگاهیی” را به وجود آورده است.شانگهای در سال 2010 موفق به برگزاری نمایشگاه در سطح جهانی شد.

💢شانگهای قطب اقتصادی، ارتباطات ، علم و فناوری ، صنعت، مالی، تجارت،محل برگزاری کنفرانس ها و نمایشگاه ها و قطب کشتیرانی کشور چین است.شانگهای اولین شهر چین است که بیشترین مقدار تولید ناخالص داخلی را دارد.حجم تخلیه و بارگیری محموله های دریایی و تعداد جا به جایی کانتینر در بندر شانگهای در دنیا رتبه اول را دارد و یک بندر بین المللی است که در منطقه ای ساحلی واقع شده و از این جهت دارای موقعیت مطلوبی می باشد .شانگهای تلاش بر این دارد که در سال 2020به مرکز تجاری،کشتیرانی ومالی بین المللی تبدیل شود.

💢شانگهای دارای فرهنگ غذایی متنوع از کشورهای مختلف، فضای پرحرارت خرید به سبک مدرن و کلاسیک و جوی به شدت تجاری می باشد.طعم و مزه غذاهای بیش از 30 کشور غربی همه و همه در یک رستوران سه ستاره منحصر به فرد به نام (Michelin) در منطقه (waitan) جمع شده است .

 

نوشته شده در فرهنگی

🔶آشنایی با جوامع مختلف چین در طول تاریخ🎎🏯⛩️🀄️

🔹中国是世界上四大文明古国之一。中国经历了原始社会、奴隶社会、封建社会、半殖民地半封建社会。其中,封建社会对中国文化传统的形成和今天的影响最为深刻。

▪️一、原始社会:

🔹根据现有的考古资料,大约100万年以前,中国已经有了原始人类。比如在北京周口店一带生活的猿人“北京人”,已经能够直立行走,制造、使用简单工具,利用火,具备了人的基本特征。

✔️کشور چین یکی از 4 کشور بزرگ دارای تمدن قدیمی در دنیا است.کشور چین جوامع متعددی از جمله جامعه انسان های اولیه،جامعه برده داری،جامعه فئودال و جامعه نیمه فئودال و نیمه مستعمره را تجربه کرده است.در میان انها،جامعه فئودال در شکل گیری سنت های فرهنگی و تاثیرات امروز جامعه،عمیق ترین اثر را داشته است.

1.جامعه انسان های اولیه

✔️بر اساس اطلاعات باستان شناسی موجود،در حدود 1 میلیون سال پیش،در چین انسان های اولیه وجود داشتند.به عنوان مثال یکی از میمون های انسان نما معروف به مرد پکنی در منطقه جوکودین در پکن زندگی میکرده،(از ویژگی های آن ها)حرکت روی دو پا،ساخت و استفاده از ابزارهای ساده،استفاده از آتش و دارا بودن ویژگی های اصلی یک انسان بوده است.

✔️ادامه دارد…

 

 🔺تصویری از میمون انسان نما، معروف به مرد پکنی

نوشته شده در فرهنگی

🍲火锅

火锅是以水或汤导热锅来涮煮食物的烹调方式。其特色为边煮边吃,由于锅本身具有保温效果,因此吃的时候食物 仍热气腾腾

(火锅(huoguo

💢یک روش آشپزی در کشور چین است که با ریختن مواد غذایی در یک دیگ یا ظرف حاوی آب جوش یا سوپ, مواد را آب پز می کنند.ویژگی متمایز این روش این است که در حین پختن مواد غذایی،می توانید آن ها را بخورید.به خاطر این که دیگ یا قابلمه گرمای خود را حفظ می کند، در هنگام خوردن ،غذاها داغ داغ هستند.